Як вибрати вентилятор у ванну кімнату?

Під час прийому душу або ванни невелике приміщення ванної кімнати швидко заповнюється гарячою парою, через яку псується обробка та створюються сприятливі умови для зростання цвілі та розмноження бактерій. Системи вентиляції, що працюють за рахунок природної циркуляції повітря, зазвичай недостатньо ефективно справляються зі своїми функціями. Тому, якщо у ванні постійно відчувається підвищена вологість або накопичується конденсат, настав час задуматися про придбання спеціального пристрою.

Забезпечити якісну вентиляцію та оптимальний мікроклімат у ванній можна за допомогою недорого побутового вентилятора. Але вибрати підходящий, враховуючи різноманіття речень, не так вже й просто.

Основні характеристики побутових вентиляторів для ванни та туалету

На вибір вентилятора для санвузла або ванної кімнати впливають багато параметрів – від особливостей конструкції, технічних характеристик та умов експлуатації до ціни.

  • Продуктивність - ключова характеристика побутових осьових вентиляторів. Потужність пристроїв даного класу повинна забезпечувати щонайменше 6–8 повних змін повітря у приміщенні протягом години. Об'єм типової ванної кімнати площею 3×2,5 м становить близько 20 м³. Отже, продуктивність вентилятора повинна становити щонайменше 100–120 м³/год.
  • Рівень шуму в приміщенні – важливий фактор. Він повинен перевищувати значення, встановлені будівельними і санітарними нормами. Якісні сучасні осьові вентилятори з оптимізованою конструкцією крильчатки створюють незначні механічні та аеродинамічні шуми, що не перевищують допустимих значень 30-35 дБ.
  • Ступінь захисту електричних пристроїв повинен відповідати умовам їх експлуатації. Вентилятори для роботи на кухнях, в санвузлах та ванних оснащуються захистом від води та бризок, що запобігає попаданню рідини та пари в механізм та електричну частину пристрою.
  • Автоматизація вентилятора дозволяє гнучко налаштовувати режими роботи для кращого управління мікрокліматом у приміщенні. Прості пристрої включаються та вимикаються за допомогою шнурка або кнопки керування світлом у ванній, а «просунуті» комплектуються таймерами, датчиками вологості та руху або їх комбінацією.

Який вентилятор у ванну купити: гарний чи енергоефективний?

Сучасні осьові вентилятори відрізняються невисоким енергоспоживанням, великим розрахунковим терміном служби мотора і підшипників (до 40 000 годин роботи) і можуть безпосередньо вбудовуватися у вентиляційні шахти, так і приєднуватися до них за допомогою гнучких повітроводів.

Враховуючи наявність на ринку безлічі моделей зі схожими характеристиками, найчастіше визначальним фактором у виборі вентиляторів для ванної кімнати стають колір, зовнішній вигляд та дизайн їх лицьових панелей. Але для створення оптимального мікроклімату в санвузлі та зменшення витрат на електроенергію рекомендуємо звернути увагу на малошумні та енергоефективні лінійки пристроїв від відомих виробників, що спеціалізуються на вентиляційних системах та устаткуванні.