Як вибрати вентиляцію у приватний будинок?

Як забезпечити сухість та тепло в приватному будинку? Щоб не було пилу та протягів, чи потрібна вентиляція у приватному будинку? Для приватного будинку необхідно забезпечити систему природної вентиляції. Вони функціонують завдяки різниці температури повітря з приміщення та з вулиці. Під час будівництва будинку необхідно враховувати створення вентиляційної системи. Сама конструкція дуже проста. До того ж, коштує невелику вартість.

Примусова вентиляція приміщень

Однак часто дешеве не завжди є ефективним. Багато людей намагаються забезпечити своє житло свіжим та чистим повітрям, що дуже корисно для здоров'я. Дуже поширена примусова вентиляція, зокрема такі її типи:

Вентиляція може бути централізованою або місцевою. Примусова вентиляція приміщень здійснюється завдяки вентиляторам, які очищають та спрямовують повітря у потрібному напрямку.

Конструкція вентиляційної системи для приватного будинку

У приватному будинку конструкція вентиляційної системи складається з вертикальних каналів, що беруть початок у частині будівлі, що вентилюється. Ну а закінчується система над ковзаном даху. Повітря рухається каналами вгору завдяки різниці температури. Холодне вуличне повітря важче за тепле з приміщення. Вітер із вулиці може посилювати чи послаблювати тягу. Крім того, сила тяги залежить від таких параметрів:

  • перетин та висота каналу;
  • теплоізоляція каналу;
  • звуження та повороти.

Призначення вентиляції для котеджів та будинків

У квартирах багатоповерхових будинків та приватних будинках вуличне повітря проникає через щілини в рамах дерев'яних вікон та крізь нещільності дверей. На кухнях та у ванній кімнаті є виходи до каналів природної вентиляції. Це необхідно для видалення з приміщення вологи, неприємних запахів, продуктів горіння газу тощо. Житлові кімнати зазвичай недостатньо вентилюються, тому потрібно відкривати вікна.

А якщо в оселі встановлені пластикові вікна, які не пропускають повітря через щільне закриття. Тому потрібна додаткова установка припливних клапанів або примусової витяжки з вентилятором. Недостатня вентиляція призводить не тільки до задухи та запаху затхлості в приміщенні, але ще й появі цвілі, грибка та конденсату, накопичення у повітрі небезпечних газів.