Неочевидна цінність провітрювачів

Ми п'ємо бутильовану воду, ретельно перевіряємо склад харчових продуктів на наявність консервантів та барвників та всіляко уникаємо контактів з потенційно шкідливими речовинами. Але чи багато хто замислюється над тим, чи відповідає таким же суворим уявленням про чистоту та якість повітря, що заповнює наші квартири та офіси? Адже від повітря з нормальним вмістом кисню і без шкідливих домішок не менше, ніж від води та їжі, залежать здоров'я та самопочуття.

Звернемося до фактів.

  • У чистому атмосферному повітрі міститься 21% кисню та 0,03% вуглекислого газу.
  • У повітрі, що видихається людиною: O2 - 16%, CO2 - 4%, плюс підвищений вміст водяної пари.

Організм людини, що звикла до нормального вмісту O2 в повітрі, погано переносить перебування в приміщенні, що недостатньо вентилюється. У нього з'являються симптоми кисневого голодування, характерні для високогірної місцевості:

  • хронічна втома та нездужання;
  • постійно погане самопочуття;
  • ослаблений імунітет;
  • знижена працездатність.

Різниця в 5% кисню в повітрі приміщення, в якому ми працюємо або живемо, є критичною для нашого організму. Враховуючи, скільки часу ми проводимо в закритих приміщеннях з відверто поганою або недостатньою вентиляцією, дихаючи «вторинним» повітрям, кисень з якого вже витрачено, неважко уявити, яка шкода завдається здоров'ю.

Чому в будинку сиро та душно? Як вирішити це за допомогою вентиляції

Основна проблема, пов'язана з безперервним постачанням чистого та якісного повітря, – це наше прагнення забезпечити власний комфорт. Замикаючись у бетонній або цегляній «коробці» з поганим повітрообміном з навколишнім середовищем, ми добровільно обмежуємо кількість кисню в приміщенні на рівні, нижчому від необхідного, і позбавляємо себе доступу до свіжого повітря.

Як так виходить? З метою зменшення теплових втрат та витрат на енергоносії у житлових та офісних приміщеннях встановлюють герметичні пластикові склопакети, ретельно ізолюють усі стики між панелями, утеплюють зовнішні стіни, проводять комплекс інших заходів. Найчастіше, всупереч будівельним та санітарним нормам, модифікації піддається і внутрішньобудинкова система вентиляції.

У результаті повітря в житлі, добре ізольованому від навколишнього середовища, - тепле, але нерухоме. Щільно закупорений будинок із ретельно законопаченими щілинами просто «не дихає». Тому приміщення недостатньо добре вентилюється, що призводить до появи застійних зон, в яких накопичуються «погане» повітря і волога, поширення неприємних запахів, а також розмноження цвілі, грибка та інших бактерій та мікроорганізмів, що становлять потенційну загрозу здоров'ю людини.

Забруднене повітря – чи можна його уникнути? Чим допоможе вентиляція?

Крім співвідношення кількості кисню і вуглекислого газу у повітрі, що вдихається, на здоров'я і самопочуття людини впливають інші компоненти, які незмінно є в його складі. Йдеться про забруднення природного чи штучного походження, які потрапляють в атмосферу приміщення та погіршують якість повітря.

  • Природним шляхом у приміщення проникає пил, що у повітрі як дрібних зважених частинок. Це відмерла шкіра, пилок рослин, текстильні та паперові волокна, а також мінеральні частинок, що потрапляють до будинку разом із повітрям або на взутті та одязі.
  • Забруднення штучного походження – це елементи, які потрапляють у повітря з предметів і речовин, які у побуті. Серед них – тютюновий дим, компоненти миючих засобів та побутової хімії, частинки рідин та газів, що циркулюють у контурах побутової техніки, та багато інших речовин. Не можна забувати, що синтетичні матеріали, що використовуються для виробництва та оздоблення меблів, можуть роками засмічувати повітря в кімнаті фенолами та формальдегідами.

Чим загрожує погана вентиляція?

Погана вентиляція призводить до накопичення в повітрі перерахованих вище забруднень, надмірна концентрація яких у житловому або офісному приміщенні негативно позначається на самопочутті та стані здоров'я. Шкідливі речовини, що накопичуються, і висока вологість негативно впливають і на стан житла: через зростання обсягів конденсату і застійних зон, що виникають в результаті поганого повітрообміну, псуються обробка і меблі, а на стеклах вікон і лоджій накопичується конденсат.

Відчинені вікна – не панацея

Найпростішим, але не оптимальним вирішенням проблеми видалення забрудненого та надто вологого повітря є природна вентиляція. Організація повітрообміну через відкриті вікна та двері балконів дозволяє швидко замінити повітря у приміщенні «свіжим» вуличним. Але є низка нюансів.

  • Відкриття вікон і балконних дверей створює протяг і неконтрольований приплив повітря. Швидке охолодження або нагрівання приміщення зовнішнім повітрям є небезпечним для здоров'я.
  • Разом з вуличним повітрям у приміщення потрапляють пил, квітковий пилок, тополиний пух, вихлопні гази та безліч інших шкідливих речовин, що викликають подразнення та алергічні реакції.
  • Через відкриті вікна проникають сторонні звуки, що заважають відпочинку. Вуличний рух, автомобільний транспорт, масові заходи або діти, що грають під вікном, служать джерелами настирливого шуму, несумісного з уявленнями про комфортне і затишне житло.
  • Відкриті для провітрювання вікна призводять до інтенсивного теплообміну з навколишнім середовищем. В результаті засоби, витрачені на підігрів або охолодження повітря за допомогою нагрівачів або кондиціонерів, виявляються буквально викинутими на вітер. Вентиляція приміщень у вигляді віконного провітрювання суттєво збільшує цифри у рахунках за комуналку.

Таким чином, провітрювання через відчинені вікна, частково вирішуючи одну проблему – видалення з квартири або офісу перезволоженого повітря зі зниженим вмістом кисню, – призводить до появи кількох нових: вуличний пил, бруд, шум, протяги та зростання витрат.

Провітрювачі «VENTS ТвінФреш» – ефективне рішення для вентиляції приміщень

Тепер у проблеми є практичне та недороге рішення. Відмінною альтернативою відкриванню вікон у спеку або холоду є монтаж децентралізованих реверсивних провітрювачів. Це пристрої для примусової припливно-витяжної вентиляції, що ефективно справляються з видаленням «зіпсованого» повітря і його заміною на свіжий.

У побутових рекуператорів Вентс ТвінФреш - безліч переваг перед іншими способами примусової вентиляції приміщень.

  • Економічність. Провітрювачі «ТвінФреш» постачаються у вигляді повністю готових до монтажу та експлуатації установок, що включають модулі для подачі в приміщення «забортного» повітря, його фільтрації та очищення від забруднень, а також видалення відпрацьованого повітря, бідного на кисень і перенасиченого водяними парами. Немає необхідності купувати та встановлювати додаткове обладнання. Всі компоненти, необхідні для створення ефективної системи припливно-витяжної вентиляції приміщень, вже входять до конструкції пристрою.
  • Енергозбереження. Одна з ключових переваг провітрювачів «ТвінФреш» – наявність вбудованого керамічного теплового акумулятора для регенерації енергії. Вологе повітря, проходячи через його ніздрювату структуру, віддає тепло, яке згодом використовується для нагрівання до кімнатної температури повітря з навколишнього середовища, що надходить у приміщення під час роботи провітрювача в режимі притоку. Таким чином, пристрій з регенерацією енергії заощаджує кошти, що витрачаються на обігрів житла.
  • Ефективність. За добу через легені людини, залежно від її віку, статури та активності, проходить від 7 до 20 тисяч літрів повітря. Один провітрювач «ТвінФреш», щохвилини перемикаючись між режимами роботи «витяжка» та «притока», повністю задовольняє потреби у свіжому повітрі, забезпечуючи його фільтрацію та безперервний інтенсивний повітрообмін у приміщенні площею до 60 м². Монтаж пари установок дозволяє створити максимально сприятливий мікроклімат.
  • Універсальність. Пристрої з теплообмінником «ТвінФреш» – на 100% універсальні. Їх можна встановлювати як на етапі зведення нових будівель, так і під час ремонту та реконструкції вже готових об'єктів. Випускаються моделі з квадратними та круглими каналами – для будівель, що будуються та здані в експлуатацію, відповідно. Телескопічна конструкція пластикових чи металевих витяжних каналів дозволяє встановлювати провітрювачі у будинках зі стінами будь-якої товщини.
  • Конструкція та дизайн. Конструкція провітрювачів «ТвінФреш» передбачає простий і швидкий монтаж у зовнішні стіни. Внутрішні отвори маскуються пластиковими лицьовими решітками універсального дизайну, що підходить до всіх видів внутрішнього оздоблення, а зовнішні – закриваються металевими ковпаками, що виключають попадання опадів та сторонніх предметів всередину вентиляційного каналу або механізм провітрювача.
  • Комфорт. Установки «ТвінФреш» працюють з мінімальним рівнем шуму та енергоспоживання. Незначні механічні та аеродинамічні шуми при роботі обладнання не заважають відпочинку та здоровому сну, а витрати на електроенергію – менше, ніж при вентиляції приміщень через відчинені вікна. Управляється провітрювач за допомогою зручної триклавішної панелі. Можливе створення інтелектуальних систем, які спрацьовують за сигналами від датчиків руху та вологості.
  • Провітрювач VENTS ТвінФреш з регенерацією енергії – це недорога, надійна та енергоефективна установка, що забезпечує безперервну припливно-витяжну вентиляцію приміщень у режимі 24/7 з мінімальними витратами на електроенергію.