У цьому матеріалі ми ознайомимо вас із головними критеріями вибору витяжного вентилятора, а також розповімо про додаткові функції.

Яку конструкцію витяжного вентилятора вибрати?

Давайте розберемося із конструкцією вентилятора. Витяжні вентилятори бувають наступного типу: канальний, настінний або стельовий та віконний.

Що таке канальний вентилятор? Як вибрати потрібний?

Канальні вентилятори мають конструкцію без декоративної решітки, тому встановлюються за підвісною стелею або в підсобному приміщенні, а повітрообмін здійснюється через систему повітроводів і дифузорів. Перевагою є практична непомітність корпусу вентилятора, рівномірність розподілу повітря у приміщенні, можливість припливу свіжого повітря та можливість за допомогою одного вентилятора провітрювати одразу кілька приміщень з регулюванням подачі повітря у кожному приміщенні окремо. Недоліками даного вентилятора виступають наявність підвісної стелі із стельовим простором від 115 мм у встановлюваному приміщенні.

Домовент 150 ВКО є дуже популярним вентилятором,
він має простий монтаж та доступну ціну

Як вибрати настінний чи стельовий вентилятор?

Настінні і стельові вентилятори в свою чергу діляться ще на декоративні вентилятори і малошумні вентилятори. Вони найбільш поширені та зустрічаються як у квартирах, так і у невеликих офісах. Перевагою даних вентиляторів є простота установки, низький рівень шуму, доступність і наявність ряду додаткових функцій, таких як датчик вологості, таймер затримки вимикання, датчик руху та ін До недоліків можна віднести те, що моделі з додатковими функціями вимагають особливого монтажу. Саме ці вентилятори є найпопулярнішими.

Blauberg Sileo 100 має кілька варіантів модифікацій, і є безшумним вентилятором.

Докладніше про віконні вентилятори:

Віконні вентилятори в даний час не дуже поширені, так як при монтажі необхідно порушувати цілісність склопакета, але так само мають ряд переваг, включаючи наявність зворотного клапана або реверсивного двигуна.

Віконний вентилятор VENTS 125 МАО2

Потужність витяжного вентилятора. Вентилятор якої потужності вибрати?

Визначившись з типом вентилятора, слід з'ясувати орієнтовну витрату повітря для конкретного приміщення. Існує безліч методик розрахунку необхідної витрати повітря, що базуються на різних показниках. Слід звернути увагу на те, що в техпаспорті вентилятора вказано максимальну витрату повітря.

Орієнтовна максимальна витрата повітря вентилятора для туалету

Орієнтовна максимальна витрата повітря вентилятора для ванної кімнати

Орієнтовна максимальна витрата повітря вентилятора для житлової кімнати

Додаткові функції витяжних вентиляторів

Серед додаткових функцій слід виділити таймер, вологий датчик, вимикач, датчик руху.

  • Вентилятори з таймером призначені для витяжки після вимкнення вентилятора. Т. е. вбудований регульований таймер затримки вимикання дозволяє вентилятору працювати протягом від 2 до 30 хвилин після зупинки вимикачем.
  • За допомогою датчика вологості можна убезпечити приміщення від появи на стінках грибка. Якщо вологість перевищить встановлене на датчику значення 60-90%, то вентилятор автоматично вмикається і продовжує роботу, доки вологість не прийде в норму.
  • Шнуровий вимикач зручний для включення та вимикання безпосередньо на самому вентиляторі. При стельовому монтажі опція не використовується.
  • Модифікація вентилятора з датчиком руху зручна тим, що якщо датчик виявить рух у зоні своєї дії, вентилятор автоматично включиться. Зона дії датчика до 4 метрів, кут огляду 100°.

Аксесуари до побутових вентиляторів

Також візьмемо до уваги такі аксесуари як зворотній клапанблок управління.

  • Зворотний клапан має важливу роль і запобігає зворотній потягу повітря, але не підійде тим, хто хоче, щоб при вимкненому вентиляторі працювала природна тяга.
  • Блок управління побутовими вентиляторами підійде тим, хто вже має вентилятор, але без додаткових функцій або тим, хто хоче максимально автоматизувати побутовий вентилятор.

Підсумки

Як бачите, вибрати побутовий вентилятор не складно. У першу чергу, потрібно враховувати місце розташування вентилятора, розміри приміщення, що провітрюється, а також набір додаткових функцій і аксесуарів, що вас цікавить.

Ми пропонуємо купити витяжний вентилятор за найнижчими цінами у Києві та Україні.

Телефонуйте, або замовляйте онлайн!