У сучасних будинках однією з найважливіших складових якісно спроектованої вентиляції вважаються відцентрові або радіальні вентилятори. Вони є установки, які завдяки обертанню лопатей, всмоктують повітря в спіралеподібний корпус. За рахунок відцентрової сили відбувається ефективна конвекція газів та відпрацьованих повітряних мас. А так як лопаті рухаються двигуном, такі вентилятори здатні не тільки працювати на очищення повітря в приміщенні, але і використовуватися для коригування показників вологості в будинку та офісі, для створення комфортних умов у замкнутих просторах.

Застосування відцентрових вентиляторів

Вентилятор Равлик працює за принципом всмоктування повітряних мас та їх очищення в спеціальному повітроводі. Тому він буде неефективним, якщо в повітрі є домішка великого механічного сміття, волокон, липких речовин і агресивних середовищ. А ось при температурі не більше 80 градусів та при оптимальній вологості установка буде працювати максимально якісно. На вибухонебезпечних об'єктах та в хімічних лабораторіях такий вентилятор, як правило, не встановлюють.

Сфери застосування відцентрових вентиляторів:

  • Приватні будинки та міські квартири – їх встановлюють на кухні, у санвузлах, у душових куточках та у ванних кімнатах.
  • Офісні будинки, де є з'єднання з вентиляційними шахтами для ефективного відведення повітря.
  • Ресторани або місця громадського харчування, де необхідно контролювати вологість та усувати сторонні запахи.
  • У комерційних будинках, де відзначається великий потік народу і необхідно забезпечувати комфортний мікроклімат (усунення ефекту задухи).

При монтажі прямоточних відцентрових установок на підприємствах та у промисловій сфері необхідно ретельно стежити за їх зносом, своєчасно змащувати деталі та забезпечувати діагностику двигуна. Тільки так, за відсутності вище зазначених несприятливих факторів, ці вентилятори прослужать десятки років, ефективно справляючись з покладеними на них функціями.

Особливості відцентрових вентиляторів

Для того, щоб вентилятор високого тиску не шумів через вібрації в процесі експлуатації, необхідно обладнати його гнучкою, м'якою вставкою або зовнішніми ущільнювачами. У конструкції багатьох приладів також спочатку передбачено звукоізоляцію або глушник. Вони необхідні зниження шуму і ефекту гулу.

Так як потужність установки немаленька, вібрація неминуча, але щоб знизити несприятливі шуми при її появі, необхідно дотримуватися ще й наступного правила. З'єднання між воздуховодом і вентилятором має у 1,5-2 разу перевищувати отвір для виходу повітря. Це необхідно для створення так званого віброізолятора.

Ці правила допоможуть спроектувати якісну вентиляцію в будь-якому приміщенні.

Купити відцентровий вентилятор у Києві

Щоб придбати ту модель вентилятора, яка задовольнить ваш запит - зверніться до фахівців інтернет-магазину Вент-Маркет.