Принцип роботи рекуператорів повітря

Що таке рекуперація? Це повернення теплової енергії, яку забирає повітря через вентиляційну систему. Щоб цього не відбувалося, існують спеціальні пристрої.

Що таке рекуператор у вентиляції?

Рекуператор повітря по суті є теплообмінником, який виводить з приміщення відпрацьоване повітря, забираючи при цьому його тепло, яке потім підігріває свіжий, тільки забраний з вулиці потік. Таким чином, пристрій попереджає охолодження приміщення.

Як працює рекуператор повітря?

Пристрій влаштований досить просто. Чисте та холодне повітря з вулиці надходить у систему, потім фільтрується та потрапляє у теплообмінник, через який подається до приміщення за допомогою припливного вентилятора. А відпрацьоване повітря потрапляє в установку, проходить очищення у фільтрі та подається в теплообмінник. Потім завдяки витяжному вентилятору викидається надвір через повітропроводи.

Можна уявити трубу, по якій в приміщення потрапляє свіже повітря. При цьому потоки повітряних мас у приміщення йдуть поперек труби, а відпрацьоване повітря виходить вздовж труби. Завдяки наявності спеціальних теплопровідних пластин, два потоки між собою не змішуються. Через різницю температури витяжного і припливного повітря холодний нагрівається, а теплий охолоджується. Крім того, при охолодженні повітря видаляється волога, яка потім залишається на стінках теплообмінника.

Максимальна економія!

По суті рекуперація є відмінним способом скорочення витрат тепла через систему вентиляції. Тобто, це оптимальний варіант енергозбереження. Завдяки таким установкам можна зберегти понад 70% тепла. Вся енергія проходить повторну обробку у межах одного процесу. Крім того, рекуперація вважається найбільш природним способом обробки повітря.