Припливно-витяжна система вентиляції

Більшість часу людям доводиться проводити у закритих приміщеннях. І тому особливу увагу необхідно приділяти повітрі.

Завдяки системам припливно-витяжної вентиляції можна забезпечити постачання чистого та свіжого повітря в приміщення, а також видалити з нього відпрацьований. Причому обидві функції виконуються одночасно. Найчастіше обмежень в установці таких агрегатів немає.

Рекуперація тепла

І значно вигідніше використовувати такі установки з рекуперацією тепла. Це допомагає практично на 90% зменшити витрати на опалення приміщення. Особливо ефективна рекуперація тепла в приватних та заміських будинках, тому що відпадає необхідність додаткового підігріву вхідного повітря.

Принцип роботи

Система припливно-витяжної вентиляції має два повітряні потоки:

  • Притік - надходження свіжого повітря з вулиці. Агрегат забирає свіжий кисень і пропускає через фільтр де очищає. У системах з рекуператором ще й підігріває завдяки системі теплообміну, потім він подається до приміщення.
  • Відтік - видалення та виведення повітря з приміщення. Вологе відпрацьоване повітря збирається з усіх приміщень і потрапляє до системи. Рекуператор забирає потрібну кількість тепла з повітря, а потім холодна маса виводиться через повітропровід надвір.

У випадку із системою рекуперації обидва потоки не змішуються, циркулюючи в системі одночасно. Вони максимально близько проходять один до одного і завдяки спеціальному внутрішньому покриттю відпрацьоване повітря віддає до 90% тепла потоку, що входить.

Це дозволяє до мінімуму знизити потребу в стандартному підігріві, наприклад, батареї або теплу підлогу.

Особливості

Припливно-витяжні системи належать до розряду професійного обладнання. І ідеально підходить для створення комфортного мікроклімату у приміщеннях, де встановлені герметичні метало-пластикові вікна. Головною особливістю такої системи є можливість видалення відпрацьованого повітря з приміщення за невеликої температури всередині.

Використання таких агрегатів дозволяє регулювати рівень вологості повітря. Особливо актуальними є установки у великих приміщеннях, наприклад, у бібліотеках, театрах або готелях.

Рекуперація тепла здійснюється завдяки різницю температур зустрічних потоків. Також для нагрівання повітря в установці можна використовувати нагрівальний елемент водяного або електричного типу.

Загальна продуктивність системи розраховується з урахуванням способів надходження свіжого повітря. Сам агрегат може бути встановлений як з урахуванням обробки чистого повітря для всього приміщення, так і для окремого робочого місця.