Вентиляційні установки: типи та призначення

На підприємствах повітряне середовище, яке б відповідало нормам гігієни праці, створюється за допомогою системи вентиляції. Це система пристроїв, які покликані забезпечувати умови чистоти повітряного середовища, що відповідатиме технічним та гігієнічним вимогам на постійних робочих місцях, в обслуговуваній та трудовій зоні.

За способом руху повітряних мас виділяють природну та механічну вентиляцію. Завдяки природному варіанту забезпечується повітрообмін у приміщеннях із-за вітру. А ось штучна вентиляція буває кількох типів:

  • Припливна.
  • Витяжна.
  • Припливно-витяжна.

Також є вентиляційні агрегати, які застосовуються в будь-яких приміщеннях для створення комфортного клімату. Це можуть бути житлові будинки, басейни чи промислові цехи.

Витяжні системи: застосування та призначення

Витяжна вентиляція досить проста. Такі системи призначені для видалення відпрацьованого повітря. Тому такі пристрої мають просту конструкцію, вони легкі і недорогі в установці.

Для реалізації необхідно мати мережу повітроводів та витяжний вентилятор. Установки змінюють мікроклімат приміщення, але не суттєво, тому що лише видаляє відпрацьовані повітряні маси.

Припливні системи

Системи припливного типу мають більш хитромудрий принцип дії. Основним призначенням таких установок є подача свіжого приміщення. Тому система складніша і найдорожча. Для того, щоб робота була максимально ефективною, рекомендується встановлювати додаткові фільтри, охолоджувачі, зволожувачі та осушувачі повітря.

Що таке припливно-витяжні системи?

Припливно-витяжні вентиляції функціонують завдяки окремим пристроям, тому вони забезпечують однакову кількість повітря, що подається і видаляється.

У приміщенні, де виділяються шкідливі пари, має віддалятися на 20% повітря, ніж нагнітатися.

Установки мають ряд переваг:

  • Здійснюється постійна заміна відпрацьованого повітря.
  • Здійснюється очищення та підігрів.
  • Рекуперація тепла – підвищення температури повітря за рахунок відпрацьованого матеріалу.
  • Механізм здійснює зволоження за заданими параметрами, використовуючи вологу з повітряної маси, що виділяється. Це також допомагає вирішити проблему конденсату.

Для покупки агрегату під ваші запити необхідно враховувати велику кількість факторів. Щоб бути впевненим у правильності вибору – позоніть нашим спеціалістам перед покупкою!