Наявність на кухні труб не дає нормально встановлювати меблі та й виглядає некрасиво. Щоб труби не залишалися назавжди на очах, потрібно їх сховати. На сучасній кухні одним із найважливіших елементів є витяжка. Цей елемент використовується для очищення повітря від диму та запаху гару в приміщенні.

Витяжки бувають циркуляційні та проточні. В останніх повітря виводиться в шахту вентиляції, і саме фільтрується у витяжці. Вироби бувають різного розміру, форми та кольору. Проте комунікації псують весь інтер'єр. І тоді треба сховати вентиляційну трубу на кухні. Зробити це можна декількома способами, переважно також як звичайні газові, водопровідні труби.

Установка витяжки на новій кухні

Якщо Ви плануєте купити новий кухонний гарнітур і встановити витяжку, підбирайте шафки з козирком, за якими можна буде сховати трубопровід, притиснутий впритул до стіни. Таким чином, комунікації видно не будуть.

Вже запланували купити новий кухонний гарнітур та витяжку? Якщо місце дозволяє, то купуйте ще один додатковий підвісний модуль, виконаний у такому ж дизайні, як і решта гарнітури. Але якщо Ви вже купили кухню, то можна додатково замовити шафку. У його днищі потрібно буде зробити отвір, що підходить до форми витяжки, на полицях кола, які відповідатимуть діаметру вентиляційної труби.

Витяжка кріпиться на шурупи до внутрішньої полиці шафки та днища. Установку потрібно зробити так, щоб зовні над плитою була лише робоча поверхня.

Гофра протягується отвори в полицях і приєднується до витяжки іншою стороною. Її можна замаскувати пластиковим коробом. Шафка закривається панеллю, що забезпечує безперешкодний доступ у разі потреби ремонтних робіт.

Гофру можна виводити не тільки через верх, а ще через бічні стінки полиць. Але при цьому вільний простір для кухонного приладдя в шафах різко скоротиться.

Але як сховати труби на кухні, якщо Ви не плануєте купувати новий кухонний гарнітур, цей козирок можна зробити самостійно. Таким чином приміщення набуде вельми симпатичного вигляду. Проте якщо в будівлі погана система вентиляції, то плоский повітропровід з вузьким перетином не зможе виводити відпрацьоване повітря в повному обсязі, що перешкоджатиме нормальній експлуатації витяжки.

Щоб сховати непривабливий елемент комунікацій, можна поміняти трубу (гофру) на білий плоский повітропровід. Зазвичай такі вироби виготовляються з ПВХ і їх можна фарбувати в будь-які кольори або обклеїти шпалерами в тон до кухонних стін або меблів.

Можливість сховати комунікації під навісними та натяжними стелями

Якщо Ви запланували зробити капітальний ремонт на кухні, варто розглянути найпопулярніший серед фахівців варіант. Як закрити витяжну трубу на кухні будь-якого розміру? Підвісні стелі допомагають приховувати комунікації від сторонніх очей. Труби розташовані над плитами підвісної або натяжною стелею, тому їх не видно. А якщо з'явиться необхідність полагодити повітропровід, поміняти якусь ділянку, натяжна стеля не дозволить цього зробити, а ось із навісною стелею буде трохи простіше - зняти плиту в потрібному місці. Перед тим, як приймати рішення, подумайте, чи готові Ви в разі потреби переробляти стелю.

Гіпсокартоновий короб для маскування кухонних труб

Найпопулярніший спосіб сховати гофру від витяжки – це короб із гіпсокартону. Візуально ця конструкція виглядатиме як другий ярус на стелі. Основою короба є металевий каркас, який обтягується гіпсокартоном. Короб можна зробити просто прямим, Г-подібної форми або будь-якою іншою. Установка здійснюється завдяки кріпленню до стіни або стелі. Для створення додаткового джерела світла в коробку можна вмонтувати точкові світильники.

Вибір способу маскування комунікацій залежить від їх розміщення та розмірів приміщення, а також Ваших можливостей.